Bilgi Bankası
Ana Sayfa > Genside Destek Sistemi > Bilgi Bankası

Yardım ara:


WEB'DEN KURUMSAL MAİL KULLANIMI

Çözüm

POSTA SUNUCUSU

GİRİŞ-KULLANIM

Posta kutumuzu kapatmak için Oturumu kapat, giriş ekranındaki parolayı değiştirmek içi Parolayı Değiştir seçilir.

1-POSTA

                a) Klasörler: Klasörler  kutusunun altında  Gelen  Kutusu, Gönderilenler,  Taslaklar, İstenmeyen Posta ve Çöp Kutusu klasörleri bulunmaktadır. Bu klasörlere ek olarak kendi oluşturmuş olduğunuz posta klasörleri de bu liste altında görebilirsiniz.  Gelen  Kutusu  klasörü  yanında  parantezler  arasında bulunan sayı okunmamış e-postalarınızın sayısını gösterir. Gelen Kutusu klasörü  içerisinde  size  gönderilmiş  olan  e-postalar  bulunmaktadır. Gönderilenler  kutusunda  göndermiş  olduğunuz  e-postalar, taslaklar kısmında  ise  kaydetmiş  olduğunuz  ancak  göndermediğiniz  e-postalar bulunur.  İstenmeyen  posta  içerisinde  spam  postalar  ve  çöp  kutusu içerisinde ise silmiş olduğunuz postalar bulunur. Klasörler altında sağ tıkladığınız zaman ise yeni klasör oluşturma, klasör silme, taşıma, çöpü boşaltma gibi işlevlere erişebilirsiniz. Klasörler kısmının altında daha önce yapmış olduğunuz e-posta aramaları ile ilgili kısım bulunmaktadır.. Klasörlerin sağ tarafında bulunan yeni klasör oluştur  menüsüne  klasörler  ekleyerek  belirli postaların belirli klasörlerin altında görünmesini sağlayabiliriz.

Gelen Kutusu: Gelen e-postalarımızı görebildiğimiz alan.

Gelen Kutusu: Gelen e-postalarımızı görebildiğimiz alan.

Sohbetler: E-posta göndermek yerine anlık mesajlaşma ile yaptığınız yazışmalar bu klasör içerisinde saklanmaktadır.

 

b) Aramalar: e-postalarınız arasında daha önce kaydettiğiniz aramalar bu alanda bulunmaktadır.

Altta belirtilen örnekte, ekli 1 kasım öncesi mehmet.argun@genside.com dan gelen boyutu 2000 KB tan büyük e-postaların arama işlemini kısayol olarak eklendi.

c) Etiketler: Etiketler menüsünde belli amaçlarla etiketlenmiş postaların etiketleri bulunmaktadır. Bu etiketlere tıklanarak ilgili e-postalar görüntilenir.

Üstteki ekran görüntüsündeki gibi etiketler ekleyerek e-postalarımızı sınıflandırabiliriz. Sınıflandırmak istediğimiz e-postaya sağ tıklayıp Mesaj Etiketinden etiket türünü seçebiliz.